Damskie portfele skórzane – jak rozpoznać prawdziwą skórę?

0

Produkty ze skóry, to gwarancja jakości i wytrzymałości. Jest to też synonim luksusu i wyjątkowości. Jak zatem rozpoznać prawdziwą skórę, od wszechobecnych produktów skóropodobnych? Jak nie dać się nabrać i wybrać tą prawdziwą?

Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie. Metody produkcyjne sięgają zenitu, dlatego syntetyczne portfele wyglądają jak oryginalne damskie portfele ze skóry. Na szczęście nadal są różnice.

Cena prawdę Ci powie?

Prawdziwa skóra jest droga! Ma na to wpływ wysoka cena materiału, wymagającego procesu garbowania, nie łatwego w obróbce ze względu na naturalne uszkodzenia i nieregularności. Jest to pierwsze kryterium, na które jednak trzeba uważać. Nieuczciwy sprzedawca, może za sztuczną skórę żądać cenę, jak za prawdziwą. Warto sprawdzić, więc inne czynniki.

Dotyk i zapach

Damskie portfele ze skóry mają niepowtarzalny zapach. Nie jest to zapach chemii, ani plastiku. Naturalny, charakterystyczny zapach skóry.

W dotyku są ciepłe i przyjemne. Nigdy nie są idealnie gładkie, ze względu na porowatą strukturę. Tak jak niepowtarzalne są linie papilarne, tak unikalna jest struktura skórzanych wyrobów. Widoczne żyłki, pory, nieregularne wzory- to jest to, czego skóra syntetyczna mieć nie będzie.

Test wody i ognia

Porowata, struktura prawdziwej skóry sprawia, że kropla wody powoli wsiąknie. Nie zniekształci materiału. Po sztucznej- woda spłynie. W kontakcie z ogniem sztuczna skóra (mniej odporna na wysoką temperaturę), zacznie topić się. Skóra prawdziwa- kurczy się i twardnieje.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© All Right Reserved
Proudly powered by WordPress | Theme: Shree Clean by Canyon Themes.