Introwertyk czy ekstrawertyk – jaki model charakteru reprezentujesz?

0

Zamknięty w sobie introwertyk, czy wylewny ekstrawertyk? Jakie są Twoje cechy charakteru i czy widać je na pierwszy rzut oka?

Słynny ze swych śmiałych tez i poglądów, psycholog Carl Gustav Jung, wprowadził pojęcia typów osobowości dzieląc je na dwa podstawowe. Osoby kierujące swe postrzeganie do wewnątrz, skupieni na własnych myślach i emocjach, czyli introwertycy; ludzie otwarci na zewnątrz, na innych ludzi, czyli ekstrawertycy. Teza ta podtrzymana jest do dziś, gdyż ten prosty podział wyraźnie określa obie grupy.

Ekstrawertyk – pomiędzy cholerykiem, a sangwinikiem

Ludzi brylujący w towarzystwie, otwarci i rozgadani to z reguły typowi ekstrawertycy. Szybko nawiązują kontakty, mówią co myślą, nie przejmują się opinią innych, działają impulsywnie, ze skłonnością do przywództwa. Potrafią być jednak drażliwi i bardzo wybuchowi. Emocje kierując na zewnątrz i wyrażając je w bardzo wyraźny sposób.

Nie boją się odważnych stylizacji. Modne wzory i kolory, łączą w niecodzienne zestawienia. Wybierając damskie portfele skórzane, ekstrawertyk sięgnie po te najbardziej nowoczesne i ekstrawaganckie.

Introwertyk – melancholik czy flegmatyk?

Osoby ostrożne, powściągliwe, zrównoważone, sprawiają wrażenie wycofanych i nieco sztywnych w towarzystwie. Ważą każde słowo, nie okazują emocji. Dokładnie analizują zanim coś zrobią. Są idealnymi przyjaciółmi. Ubierają się modnie, ale zachowawczo. Kupując damskie portfele, stawia na klasykę i stonowane kolory.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© All Right Reserved
Proudly powered by WordPress | Theme: Shree Clean by Canyon Themes.